Bezmaksas informatīvais tālrunis:80 700 008

Jaunumi

Seminārs Bauskā – 2017. gada 8. martā

2017. gada 8. martā Bauskā, īpašā svētku gaisotnē notika seminārs Dimelas klientiem.

Tēma: Pārraudzības datu veiksmīga izmantošana metabolās veselības sakārtošanai ganāmpulkā. Ketoze, acidoze – redzamās un neredzamās sekas. Aknu taukainā deģenerācija.

Lektore: l/s dzīvnieku veselības speciāliste Vita Būde-Gaile: man patiess prieks, ka Dimelas komanda spēj atbalstīt savus klientus arī izglītības jomā. Katru pasākumu veidojam ar augstu atbildības sajūtu. Mūsu uzdevums ir dalīties zināšanās un rosināt to praktisku pielietošanu.

Lai precīzāk atrastu uzlabojamās vietas saimniecībā, runājam par iespējām un saviem uzticamajiem palīgiem – govīm, kuras ik dienas mūs informē par to, kas ir vai nav izdevies. Pārraudzības datos atrodamo informāciju rosinu izmantot ikdienas darbā biežāk un uztvert par būtisku darbarīku dzīvnieku pārvaldīšanā.

Sākot mācību pasākumu, katra kundze saņēma pa pavasarīgam ziediņam no Dimelas konsultantes Līvijas Sproģes 8. marta svētkos. Bet ZS Kļaviņi saimnieki Ināra un Andrejs Līdaki bija uzcepuši ārkārtīgi gardu torti, kuru tad visi semināra pārtraukumā arī notiesājām! Starp citu, viņu un pārējo dalībnieku atziņas par mācību procesu:

„Dimelas semināros ir smalkāka, padziļinātāka informācija. Stāstījums ļoti vienkāršs, mums saprotamā valodā, ar labiem un atjautīgiem piemēriem. Pateicoties šim apmācību ciklam, esam mainījuši dzīvnieku ēdināšanas paradumus. Situāciju savā novietnē izvērtējam citādāk, esam kļuvuši kritiskāki paši pret sevi un saimniekošanu kopumā.”

Balva Mencendorfa, ZS Ādmiņi, saka: “Esmu apmeklējusi visus Dimelas organizētos seminārus! Salīdzināšanas pēc gribu pateikt, ka Dr. Juitinovičs arī labi stāsta semināros, bet daudzas lietas ir palikušas neizprastas. Dimelas organizētajos semināros tēmas izklāsts ir saprotamāks, piemēri ņemti no dzīves, viss skaidrs un saprotams. Esmu sākusi lietot produktus, kuri ieteikti, un rezultāts ir tāds, kā solīja daktere Vita.

Skaidrīte Strautniece no ZS Skaras saka: „patika šajā seminārā par govju metabolo veselību dakteres skaidrojums par to, kā izmantot Pārraudzības datos iegūstamo informāciju dzīvnieku veselības stāvokļa izvērtēšanai, par proteīna un tauku attiecību, par ketozi un acidozi. Skaidri un saprotami.”

Laila Ekimane, Z.S. Miltiņi. „Ļoti patika semināri, kuros daktere Vita Būde-Gaile cilvēku valodā visu tēmu izskaidroja saprotami un pamatīgi, soli pa solim, izprotamā secībā. Sekojam Vitas ieteikumam strādāt ar Piena Pārraudzības lapām, un saprotam tagad visu, ko esam darījuši kļūdaini un nezinot. Jau pēc pirmajiem semināriem sākām pielietot iegūtās zināšanas un iedzīvojāmies pamatīgā šokā, redzot, kā daži vienkārši un finansiāli nelieli ieguldījumi spēj uzlabot ganāmpulka veselības stāvokli īsā laikā. Vēl saņemot dakteres Līvijas un dakteres Vitas Zalcmanes konsultāciju uz vietas saimniecībā, jau redzam pirmos uzlabojumus. Ganāmpulks jaunai kārtībai pielāgojas ātri. Cilvēkiem ir nedaudz grūtāk pārveidot savus ieradumus. Šobrīd ļoti labprāt strādājam ar ALL-Trace mikroelementu boliem, arī Milkmaker dod pirmos rezultātus. Labprāt mācīsimies un sadarbosimies arī turpmāk!”