Bezmaksas informatīvais tālrunis:80 700 008

COXI STOP ECO

COXI STOP ECO

Šķidra papildbarība lietošanai dzīvniekiem un putniem kokcidiozes gadījumā

Šķidra papildbarība lietošanai dzīvniekiem un putniem kokcidiozes gadījumāCOXI STOP ECO ir šķidra papildbarība ar kokcidiostatisku iedarbību. Pateicoties īpašajai receptei, uzlabo arī gremošanas trakta vielu maiņu, veicina zarnu sienas atveseļošanos, bojātās gļotādas sadzīšanu un jaunu šūnu augšanu. Ar šo produktu iespējams izvairīties no antibiotiku lietošanas, jo tas novērš baktēriju, vīrusu, kokcīdiju, sēnīšu un raugu ierosinātus gremošanas traucējumus.

COXI STOP ECO var lietot arī kombinācijās ar zāļu līdzekļiem kokcidiozes un trihomoniāzes terapijā, jo šim līdzeklim ir līdzīga auksīnā iedarbība. COXI STOP ECO izmanto arī, lai novērstu saslimšanu ar kokcidiozi (profilaktiski). Šis līdzeklis ne vien pasargā/atbrīvo gremošanas traktu no vienšūņiem, bet arī spēj uzlabot apēstās barības izmantošanos. COXI STOP ECO ir fito-bioloģisku sastāvdaļu maisījums, kas spēj mazināt arī stresa radīto nelabvēlīgo ietekmi uz gremošanas sistēmu.

COXI STOP ECO spēks slēpjas tā sastāvdaļu (ārstniecības augu rozmarīna un timiāna ekstrakti) bioloģiski aktīvajās molekulās. Šīm bioloģiski aktīvajām molekulām piemīt antioksidanta, imūnstimulējošas, antibakteriālas, pret-parazitāras un apetīti rosinošas īpašības, bet kombinācijā ar cinka oksīdu tiek nodrošināta dziedējoša iedarbība uz zarnu gļotādām. COXI STOP ECO lietošanās laikā palielinās siekalu un aizkuņģa sulu sekrēcija, kas uzlabo barības vielu izmantošanos.

Lietošana un devas:

Iemaisīt 100 ml produkta 100 kg kompleksās barības un/vai 100 litros dzeramā ūdens. Kurss 4 dienas. Devu var palielināt līdz 200-400 ml/100 litriem ūdens, spēcīga stresa periodos (akūta saslimšana, pārgrupēšana, karsts laiks, vakcinācija, transportēšana). Lietošanu atkārto pēc 2 nedēļām.

Kokcīdiju un baktēriju radīti bojājumi zarnu sienā

N.B. Stresa rezultātā novājinās imunitāte, un organisms kļūst mazāk izturīgs ne vien pret infekcijām, bet arī pret gremošanas trakta parazītiem.  Dzīvnieki, kas bijuši pakļauti stresam (piem., atšķiršana, pārgrupēšana, barības maiņa), nonāk „apburtajā lokā”, kad zudusī vai pavājinātā apetīte, kļūst par organismam svarīgu uzturvielu deficīta cēloni. Sākas problēmas ar augšanu, bet vissliktākais ir zaudēta spēja regulēt/kontrolēt parazītu daudzumu zarnās. Parazītu savairošanās izraisa ne vien sāpes, bet arī nopietnus gremošanas traucējumus – iekaisumu zarnās, caureju, kavē barības vielu uzsūkšanos un traumējoši iedarbojas uz zarnu endotēliju, radot mehāniskus bojājumus.

Kokcīdijas ir parazītiski vienšūņi (Eimeria), kuri nelielā daudzumā vienmēr atrodas dzīvnieku gremošanas traktā, un pie sev atbilstošas apstākļiem kļūst par dažādu problēmu cēloni. Lai kokcīdijas izsauktu saslimšanu (caureja, novājēšana), dzīvniekam no apkārtējās vides jāuzņem samērā liels daudzums nobriedušu oocistu.  Parazītu oliņu nobriešana notiek apkārtējā vidē, ja apstākļi tam labvēlīgi (mitrums, O2 un To). Oocistas ar slimo dzīvnieku fēcēm nonāk vircā un ātri piesārņo ūdeni, barību, guļvietas, pakaišus, augsni, iekārtas, apģērbu un c. Pieaugušie dzīvnieki ir mazāk uzņēmīgi nekā augoši. Uzņēmīgi ir ne vien liellopi, bet arī putni: truši, baloži un c.Pēkšņa nobeigšanās, asiņaina caureja, ūdeņainas fēces, slikta augšana, nīkuļošana un vēl daudzi citi veselības traucējumi raksturo kokcidiozi. Kokcīdijas gremošanas traktā rada labvēlīgus apstākļus patogēnajām baktērijām, kuras bieži pievienojas kā sekundāra infekcija, padarot situāciju vēl bīstamāku.